zasypianie w ciąży

5 zdrowych sposobów na szybkie zasypianie w ciąży

Zasypianie w trakcie ciąży nie należy do najłatwiejszych niezależnie od etapu, na którym znajduje się przyszła mama. W pierwszym trymestrze będziesz odczuwała wzmożoną senność, a Twój organizm wymagał będzie intensywnej regeneracji. Mimo iż brzuch nie będzie jeszcze powiększony możesz odczuwać stres, związany ze zmianami w organizmie, co utrudni zasypianie. Drugi i trzeci trymestr to powiększający się brzuch i dyskomfort, związany z niemożliwością zajęcia wygodnej pozycji do snu, zgagą, częstą potrzebą oddawania moczu, skurczami łydek oraz stresem, związanym ze zbliżającym się porodem. Zastosuj pięć prostych, zdrowych sposobów na szybkie zasypianie w ciąży, a zyskasz lepszy nastrój i energię, związane z efektownym wypoczynkiem.

1. Pozycja zasypiania w ciąży – która wspomoże szybkie nadejście snu?

Okres ciąży jest dla kobiecego organizmu czasem ogromnych zmian oraz konieczności zmierzenia się z ponadprzeciętnymi obciążeniami. Wraz ze zmianami w budowie ciała, gdzie rosnący brzuch wpływa nie tylko na obciążenie kręgosłupa, stawów oraz naciągnięcie skóry pojawiają się zmiany w obrębie narządów wewnętrznych, które muszą dostosować się do zmian. Nie bez znaczenia jest też gospodarka hormonalna kobiety w ciąży. Niezależnie od trymestru Twojej ciąży warto dopasować optymalną pozycję snu, aby łatwiej zasypiać i budzić się wypoczętą. Unikaj zasypiania na brzuchu, które w pierwszych miesiącach jest jeszcze możliwe technicznie, ale w praktyce powoduje znaczny nacisk na narządy wewnętrzne, które w czasie ciąży potrzebują wyjątkowej dbałości i uwagi. Wybierz pozycję na lewym boku, dzięki której organy wewnętrzne są najmniej obciążone. Pod głowę podłóż dość wysoką poduszkę, co zapobiegnie objawom zgagi. Pod brzuch, prawą nogę oraz pomiędzy nogi na wysokości kolan podłóż małe poduszki typu jasiek.

pozycja-zasypiania-w-ciazy-ktora-wspomoze-szybkie-nadejscie-snu.JPG

2. Zadbaj o optymalne warunki w pomieszczeniu

Zdrowy sen związany jest z odpowiednią temperaturą oraz jakością powietrza w pomieszczeniu. Zapewnij sobie temperaturę nie wyższą niż 20 ºC oraz przewietrz pomieszczenie przed zasypianiem. Jeśli temperatura na zewnątrz pozwala, pozostaw uchylone okno na całą noc. Wtedy Twój organizm będzie odpowiednio dotleniony, nawet w trzecim trymestrze, gdy odczucie duszności i braku wystarczającej ilości tlenu może negatywnie wpływać na szybkość zasypiania i sprawiać, że obudzisz się w środku nocy. Wyposaż pomieszczenie w wysokiej jakości akcesoria, takie jak kołdrę, poduszki, prześcieradło i komplet pościeli https://sleepinghouse.pl/. Zadbaj, by były wykonane z atestowanych, w miarę możliwości naturalnych materiałów.

3. Dobierz odpowiedni materac, dzięki któremu będziesz zasypiała wygodnie i szybko

Idealny materac dla kobiety w ciąży to produkt, który można stosować dwustronnie, zapewniający zróżnicowany stopień miękkości po obydwu stronach. Kolekcja Fit4Sleep uznanej, szwedzkiej marki Hilding Anders zachwyca uniwersalnością zastosowania. Dwa rodzaje wysokoelastycznej pianki zapewniają optymalne dopasowanie do krzywizn kręgosłupa w celu odciążenia układu kostnego i mięśniowego po ciężkim dniu. Dzięki możliwości dopasowania do niższych i wyższych temperatur oraz możliwości skorzystania z dwóch rodzajów twardości produktu zaśniesz szybko i wstaniesz bez bólu kręgosłupa. W ciąży będzie Ci wygodnie na dużym łóżku, wyposażonym w szeroki materac 200×200 cm https://sleepinghouse.pl/139-materace-200×200.

4. Posiłek przed snem – kiedy i co jeść, by szybko zasypiać w ciąży?

Nie jedz później niż dwie godziny przed snem, chyba, że cierpisz na cukrzycę ciążową. Przed zasypianiem unikaj potraw ciężkostrawnych, wybierając produkty naturalne, bogate w witaminy oraz makroelementy. Możesz jeść przyswajalne białko, a także produkty, bogate w magnes, potas. Świetnie sprawdzą się rośliny strączkowe. Jeśli Twój pęcherz moczowy jest uciskany przez rosnącą macicę i często musisz wstawać, by go opróżnić przed snem unikaj wypijania dużej ilości wody.

5. Unikaj stresu przed snem

By łatwiej i szybciej zasnąć w ciąży staraj się zrelaksować, unikając jednocześnie negatywnych myśli oraz sprzeczek. Staraj się nie oglądać kryminałów, horrorów, a także dokumentów, w których pokazana jest krzywda lub choroby dzieci. Zamiast negatywnych myśli lub scrollowania mediów społecznościowych przed położeniem się spać wybierz się na krótki, dotleniający spacer i weź prysznic z użyciem naprzemiennie ciepłej i chłodnej wody, by poprawić ukrwienie skóry i zminimalizować ryzyko skurczów nóg. Wybierz dobrą książkę, którą poczytasz do poduszki i nie rezygnuj z kojących dźwięków spokojnej muzyki, która z pewnością spodoba się maluszkowi.

unikaj-stresu-przed-snem.jpg

Materiał sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *