Śpiworek, otulacz czy kocyk

Śpiworek, otulacz czy kocyk – co będzie lepszym wyborem?

Śpiworek, otulacz i kocyk – każdy z tych elementów może okazać się niezbędny, gdy noworodek pojawia się na świecie. Który wybrać? To zależy od pory roku i indywidualnych potrzeb dziecka, ale tak naprawdę przydać może się zarówno otulacz, jak i kocyk czy śpiworek. Zobacz, jakie są pomiędzy nimi różnice i co – w jakich przypadkach – może okazać się lepszym wyborem dla niemowlaka.

Kocyk dla dziecka – najbardziej wszechstronny

Kocyk dla dziecka jest niezbędny od pierwszych dni życia – zapewnia ciepło, komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. Najbardziej naturalnym wyborem są kocyki bawełniane i bambusowe. Warto wybrać co najmniej dwa modele na sezon letni i zimowy, choć rodzice doskonale wiedzą, że ich nigdy dość, ponieważ dla zachowania higieny trzeba często je prać. Na zimę możesz wybrać grubszy kocyk bawełniany lub bambusowy, który zapewnia komfort cieplny bez przegrzewania ciała. Propozycją na lato są cieńsze kocyki bawełniane i otulacze, czyli lekkie kocyki, którymi spowija się najmłodsze maluszki.

Otulacze – do przytulania i otulania

Otulacze są nieoceniane dla noworodków i młodszych niemowląt – dziecko otulone w przyjemny, cienki i elastyczny kocyk czuje się spokojniejsze. Otulacz może imitować warunki panujące w łonie matki i większość noworodków bardzo lubi być tak otulonymi do snu. Spowijanie pomaga maluszkom się wyciszyć i wspiera integrację sensoryczną. Otulacz może też pełnić rolę dużej pieluszki lub przewiewnego kocyka na lato. Wszystko zależy od materiału, z jakiego jest wykonany. Uszyty z certyfikowanej tetry bambusowej, która pozwala oddychać delikatnej skórze maluszka, idealnie sprawdza się w sezonie wiosenno-letnim podczas upalnych dni.

Otulacze i kocyki w jednym, czyli mgiełki

Dostępne są również tzw. mgiełki, czyli kocyki i otulacze w jednym. To przewiewne kocyki z przędzy bambusowej (np. wiskozy z bambusa), które rozciągają się i dopasowują do spowijanego ciała dziecka. Można ich używać też jako kocyka – również starsze dzieci bardzo lubią przykrywać się mgiełkami, gdy zasypiają w ciepłe wieczory, więc to dobra inwestycja na kilka pierwszych lat życia dziecka.

Śpiworek dla maluchów, które często się odkrywają

Ostatnie okrycie dla maluszka przypomina nieco śpiwór dla dorosłych – ma szelki i zabudowany dół, zapinany zwykle na suwak. Wybieraj zawsze produkty wykonane z oddychających i miękkich materiałów, np. 100% bawełny, aby dziecko miało odpowiednią temperaturę podczas snu. Konstrukcja śpiworka zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ dziecko nie przykryje sobie nocą buzi, nie odkryje się i nie zmarznie. Minusem jest to, że maluchy szybko wyrastają ze śpiworków i co kilka miesięcy trzeba zmieniać rozmiar okrycia.

Śpiworek, otulacz i kocyk – co wybrać?

Tak naprawdę warto zaopatrzyć się w każdy z tych elementów. Mgiełkowy otulacz zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa i przyda się podczas ciepłych dni, również gdy maluch będzie starszy. Ciepły kocyk z bawełny lub bambusa zapewni dziecku komfort w chłodne dni. Śpiworek sprawi, że dziecko nie odkryje się i nie zmarznie w zimną noc. Wybierając okrycie dla noworodków i niemowląt, wybieraj takie, które ma certyfikaty jakości materiałów takie jak Oeko-Tex Standard 100. W sklepie https://bajum.pl/ znajdziesz piękne tekstylia, które gwarantują bezpieczeństwo i wysoką estetykę wykonania.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *