auto na akumulator

Dlaczego warto kupić dziecku autko na akumulator?

Wśród zabawek, które z roku na rok cieszą się sporą popularnością auta na akumulator zajmują wysokie miejsce. Są chętnie wybierane jako prezenty dla najmłodszych ale również nieco starszych dzieci. Dlaczego tak się dzieje? Czy warto kupić autko na akumulator a jeśli tak to dlaczego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Zabawa, która pobudza wyobraźnię

To, w jaki sposób bawią się nasze dzieci wpływa na ich wyobraźnię i kreatywność. Wcielając się w różne role dziecko przygotowuje się do pełnienia ich w dorosłym życiu i poznaje świat, który je otacza. Autko na akumulator pozwala pobudzić wyobraźnię i poczuć się jak mama lub tata, którzy prowadzą auto. To jednak nie wszystko. Autka dostępne są w wielu różnych modelach, wśród których możemy znaleźć także ciężarówki, traktorki czy koparki. Maluch może więc stać się w zabawie kierowcą zawodowym czy rolnikiem. Jeśli więc zależy nam na tym, by dziecko miało okazję przeżyć niezwykłą przygodę w czasie zabawy – autko na akumulator z pewnością będzie dobrym wyborem.

Bezpieczeństwo ma znaczenie

Wielu rodziców, którzy zastanawiają się nad zakupem akumulatorowego samochodu dla dziecka ma obawy dotyczące bezpieczeństwa tej zabawki. Zupełnie niepotrzebnie. Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na autko na akumulator jest fakt, że jest to zabawka bezpieczna, która wyposażona jest w szereg rozwiązań mających sprawić, by chwile spędzone w samochodziku nie wiązały się dla dziecka z żadnym ryzykiem. W autach, które możemy znaleźć na stronie https://auteczka.net/Samochody-dla-dzieci-c767 znajdziemy ograniczniki prędkości, pasy bezpieczeństwa czy ergonomiczne siedzenia. Autka akumulatorowe posiadają także solidną konstrukcję oraz przeszły szereg testów potwierdzających ich bezpieczeństwo w zabawie. Nie musimy więc obawiać się, ze stanowią zagrożenie.

Nowe umiejętności

Choć zabawa autkiem akumulatorowym może nie wydawać się szczególnie rozwijająca, nie jest to prawdą. Podczas jazdy dziecko nabiera wielu nowych umiejętności oraz kształtuje swoje zdolności motoryczne. Jazda samochodem, wykonywanie manewrów doskonale rozwija koordynację ruchową dziecka. Szczególnie jeśli zabawę wzbogacimy o przeszkody do ominięcia czy tory wymagające wykonania skrętów i innych manewrów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zabawa autem na akumulator najczęściej odbywa się na zewnątrz i stanowi doskonałą okazję do spędzania czasu na świeżym powietrzu z dala od ekranów i gier. Jest więc to zabawa, który ma bardzo pozytywny wpływ na dziecko.

Zabawa dopasowana do wieku

Mówiąc o samochodzikach na akumulator i ich zaletach nie sposób nie wspomnieć, że jest to rodzaj zabawki, która doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku przedszkolaków, jak i nieco starszych dzieci. Na rynku możemy bowiem znaleźć modele dopasowane do różnego wieku i poziomu umiejętności. Dzieci 3-4 letnie doskonale bawić będą się w modelach, w których znajdują się jedynie podstawowe funkcje takie jak ruszanie, hamowanie czy skręcanie. Modele dla maluchów mają również znacznie ograniczoną prędkość a nawet mogą być sterowane przez rodzica. Nie da się ukryć, że dziecko w wieku 6-7 lat może nudzić się w takim autku. Wówczas możemy zdecydować się na zakup modelu, który jest nieco szybszy oraz wyposażony w szereg dodatkowych funkcji imitujących “dorosły” samochód – takich jak klakson, światła, odtwarzacz mp3 czy dźwięk silnika.

Sposób na spędzanie czasu z bliskimi

Wydawać by się mogło, że autko na akumulator należy do zabawek, z których dziecko korzysta w pojedynkę i nie będzie ono wspierało rozwoju więzi z rodzeństwem czy kontaktów z innymi dziećmi. Nic bardziej mylnego. Oferta autek na akumulator jest bardzo szeroka i różnorodna. Znajdziemy w niej samochodziki z dwoma a nawet trzema siedzeniami. W zależności od wybranego modelu z dzieckiem może jeździć nawet rodzic lub znacznie starsze rodzeństwo. Jeśli więc poszukujesz zabawki, która pozwoli dziecku na wspólną radosną zabawę z innymi dziećmi – zakup samochodu na akumulator z pewnością jest dobrym pomysłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *