materac

Jaki materac będzie najlepszy dla pary? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie

Sen jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. Jakość i higiena nocnej regeneracji organizmu holistycznie wpływa na zdrowie oraz codzienne samopoczucie. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o przebiegu snu jest podłoże wybrane do odpoczynku. Szczególną trudność może sprawiać zakup materaca dla dwojga, dlatego warto dowiedzieć się, czym kierować się przy jego zakupie dla pary.

Materac dla pary – dlaczego jego wybór jest tak ważny?

Sen jest aktywnością, która z wielu względów ma holistyczny wpływ na organizm człowieka. To właśnie jakość nocnej regeneracji decyduje o właściwym przebiegu procesów naprawczych toczących się nocą wewnątrz ustroju, a także właściwej pracy układu odpornościowego. Dodatkowo, niewyspanie obniża efektywność pracy mózgu, a także wpływa na pogorszenie się samopoczucia i nastroju. Zdaniem specjalistów zajmujących się wnikliwym badaniem przebiegu snu, na jakość nocnej regeneracji w dużej mierze wpływa podłoże wybrane do wykonywania tej aktywności. Szczególną trudność może sprawiać wybranie materaca dla pary, gdzie dopasowanie jego parametrów do potrzeb dwóch osób może wydawać się niewykonalne.

Zakup odpowiedniego materaca dla pary jest możliwy. Jego posiadanie pomoże każdej z osób odpoczywać w sposób prawidłowy, a rankiem odczuwać przypływ energii i dobrego samopoczucia. Głównym zadaniem dobrze dobranego materaca dla pary jest zapewnienie solidnego wsparcia, niczym rusztowania dla aparatu ruchu obu użytkowników. Ciało każdej osoby powinno przybierać całkowicie swobodną pozycję, która w naturalny sposób pozwoli usunąć bolesne spięcia zmęczonych mięśni, a także korzystnie wpłynie na regenerację organów wewnętrznych. Warto zaznaczyć, że najwyższy komfortu snu zapewnią materace wykonane z odpowiedniej jakości surowców. Modele o nowoczesnej konstrukcji można znaleźć w ofercie sklepu: https://sennamaterace.pl/, który jest autoryzowanym dystrybutorem marki Hilding Anders. 

materac-dla-pary-dlaczego-jego-wybor-jest-tak-wazny.jpg

Twardość materaca dla pary – na co warto zwrócić uwagę?

Przymierzając się do zakupu materaca dla pary, warto dowiedzieć się, czym właściwie jest twardość podłoża. To parametr techniczny, który z pewnością będzie decydował o jakości i komforcie snu dwojga osób, dlatego warto dopasować go do potrzeb konkretnej pary.

Twardość to parametr, który ściśle związany jest z wagą użytkowników. To cecha, która umówienie opisywana jest z literą H z cyfrą, która odpowiada przedziałowi wagowemu osoby, dla której dedykowane jest konkretne podłoże. Materace o symbolu H1 przeznaczone są dla lekkich osób, których ciężar jest niższy niż 60 kg. Modele o numerze H2 to podłoża średnio miękkie, dla osób których waga nie przekracza 80 kg. Najlepszym rozwiązaniem dla par jest zakup podłoża o twardości H3, który dedykowany jest osobom o masie ciała w zakresie od 80 kg to 100 kg. To optymalna twardość dla pary, która sprawi, że podłoże nie będzie odkształcać, a właściwie wspierać ciało podczas odpoczynku. Szczególną uwagę warto zwrócić na model Hilding Cha-cha. To model wypełniony 7-strefową warstwą sprężyn kieszeniowych, a także grubą, elastyczną pianką Velvet Touch o wysokości trzech centymetrów. Taka budowa pozwala na utrzymanie najwyższej elastyczności punktowej, co poprawia jakość i komfort nocnej regeneracji ciała i całego organizmu.

Czy wielkość materaca dla pary oraz jego wypełnienie mają znaczenie?

Wielkość materaca dla dwojga ma znaczący wpływ na komfort nocnej regeneracji ciała. O ile pozwala na to miejsce w sypialni czy innym pomieszczeniu, para powinna zdecydować się na możliwie duże łóżko, zapewniające dostateczną ilość przestrzeni do odpoczynku. Wiele specjalistów mówi o tym, że minimalnym wymiarem podłoża powinien być materac 160 x 200. Warto jednak przemyśleć zakup większego modelu o szerokości 180 x 200, co sprawi, że oboje użytkowników, mimo wspólnego spania będzie miało swoją własną przestrzeń. Taka ilość miejsca sprawi, że nocne ruchy i przekręcania jednej osoby w żaden sposób nie będą wpływać na komfort drugiej osoby. Podłoża o różnym wymiarze, także materace o wielkości można znaleźć przechodząc na stronę sklepu autoryzowanego dystrybutora marki Hilding: https://sennamaterace.pl/112-materace-180×200.

Ostatnim parametrem, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu materaca dla pary, jest jego wypełnienie. Szczególny komfort snu oraz poprawę higieny nocnej regeneracji zapewniają nowoczesne, zaawansowane technologicznie materace hybrydowe. Na uwagę z pewnością zasługuje materac hybrydowy z oferty marki Hilding Anders – model Electro. To podłoże hybrydowe składające się z wkładu sprężyn Multipocket, które opatulone są pianką Fusion. To właśnie ona jest wytrzymałym, odpornym na nacisk surowcem, dzięki czemu podłoże sprawdzi się dla dwóch osób o różnej wadze, zapewniając właściwą podporę dla aparatu ruchu oraz całego ciała.

czy-wielkosc-materaca-dla-pary-oraz-jego-wypelnienie-maja-znaczenie.jpg

Artykuł promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *